Pravopis

13. prosince 2011 v 17:37 | Kay |  Témata
Nikdy jsem nějak nechtěla psát články na zadané téma, ale tohle mě opravdu zaujalo a vím co go!

Já jsem s pravopisem nikdy žádný problém neměla. V diktátu jsem většinou měla maximálně 3 chyby. Nikdy jsem nedostala 3 z češtiny. :D (Nechci se chlubit). Ale to se o jiných lidech říct nedá. Když člověk napíše slovo OLYMPIÁDA takhle: OLIMPIJÁDA, tak je to asi trochu moc ne?? (Ano narážím na svého bratrance..:D ). Ne všem jde pravopis, ale aspoň trochu by se každý mohl snažit, protože přece jen je to náš rodný jazyk a tím ho jenom zneuctíváme. Chápu, když se někdě překlikne, když píše na PC, ale když má ve větě asi 9 chyb z 10, to už je trochu moc.

Ze života:
Jedna holka z naší třídy se ujala práce nástěnkářky. Ona je taková, že hrozně prožívá věci okolo Haiti, a tak napsala na nástěnku o tom článek. Mě hrozně zajímalo, co tam napsala, tak jsem si to přečetla. Když jsem si to četla, byla tam hrozná spusta chyb. Žádné čárky, špatně y/i nebo mě/mně atd. Nevím, možná by jste jí prominuli, že má otce Slováka, ale v ČR už přece začala chodit do školy hned od 1. třídy, takže by snad aspoň základy mohla umět.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fashion-brilliants fashion-brilliants | Web | 13. prosince 2011 v 18:16 | Reagovat

rada spriatelím pridám si ťa :)

2 Bee♥ Bee♥ | Web | 14. prosince 2011 v 0:03 | Reagovat

och, fujky :D to vážně nesnáším, když takhle někdo píše, navíc se někdy ani nedá pochopit, co vlastně chce říct, brrrr. dobře já moc ani nepíšu velký písmena ani nijak spisovna (na pc! :D) ale snažím se aspoň zachovávat tečky, čárky, diakritiku i pravopis :D lidi, kterým toto nic neříká mě vážně iritují!!! :D
no já si právě řikám, že to tetování jak mně se líbí to nebude tolik vidět tak nebudu muset volit vhodné oblečení :D
a teď už jen 10 dní! :DD je to hrozný jak to ubíhá, vůbec sem si toho ani nevšimla :D a na Vánoce se tenhle rok moc netěším. vím, že dostanu hezký dárky a tak, ale moc se netěším. příjde mi, že je to stejně celé jen o dárkách :( a hlavně u nás doma ani nedokážeme pořádně navnadit takovou tu pěknou vánoční atmosféru, takže moc se netěším no.. ale mrzí mě to..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama